Kríza a Koniec umelého blahobytu

Autor: Michal Marguš | 7.9.2015 o 12:20 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  116x

Po vyše dvoch týždňoch na Rainbowe, dočasnom mieste plnom porozumenia a tolerancie som sa vrátil do matrixu teda mesta. Je zaujímavé pozorovať ako kríza ktorá sa stáva stále viditeľnejšou posunula.

 Predtým to bol stredný východ, inde zas nepokoje a muslimské protesty v anglicku, boje na Ukrajine, stále to bolo pre nás akosi "ďaleko". Dnes sa kríza dostáva stále bližšie a bližšie k naším hraniciam a tým pádom aj téma sa stáva diskutovanejšou. Dnes si už politici začínajú uvedomovať respektíve začínajú nahlas hovoriť, že ľudia ako Kaddáfi Assad alebo Husain v skutočnosti militantné skupiny vo svojich krajinách držali na uzde a tým že sme tieto režimi zničili, otvorila sa voľná cesta pre radikálov k moci.

Do kedy sme si mysleli že sa to bude dať udržať? Do kedy sme si mysleli že sa bude dať udržať západný model života, kedy príklad priemerný obyvatelia ameriky, ktorí tvoria 5% populácie minú 20% svetovej energie, 15% svetovej spotreby jedla a vyprodukujú 40% svetového odpadu. Pokiaľ si zoberiete štatistiky financií tak ten rozdiel medzi bohatými a chudobnými je ešte viac viditeľný, američanov spomínam lebo tam tento rozdiel vidno najviac, my v európe však veľmi nezaostávame, to sa báť nemusíme.

Dlhé roky sme žili na úkor obyvateľov Afriky a Ázie, lacná ropa, lacný tovar, vysoká životná úroveň a na druhej strane zdevastovaná krajina a zdevastované životy, blahobyt ale blahobyt umelý. Tento blahobyt však končí, aj keď sme si mysleli, aspoň teda podľa nášho správania to tak vyzeralo, že bude fungovať večne. Nie nebude. Žijeme v dobe zlomu, čo príde závisí od toho koľko bude trvať kým sa prebudí dostatočné množstvo ľudí a začne konať, potom sa môžu začať hľadať riešenia, kým však spíme, politici sa budú pod tlakom vyššej moci ďalej nečinne prizerať, tak ako to robia doteraz. Peace&Love for Humanity.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Vidieť Zem oproti čiernote vesmíru je neuveriteľné

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

SVET

Minúta po minúte: Merkelová môže byť štvrtýkrát kancelárkou

Jej konzervatívci vedú nad druhými socialistami Martina Schulza.

SVET

Merkelová bude pokračovať. Nikto však nevie ako, hovorí analytik

Nemecká kancelárka je istou víťazkou nedeľných volieb už teraz.


Už ste čítali?